Obecnie bieganie jako sport przeżywa swoje minuty sławy. Chociaż można nawet powiedzieć, że godziny! Statystyki mówią wręcz, że biegaczy będzie coraz więcej, ponieważ biegając ludzie najszybciej widzą efekty. Sklepy sportowe i producenci znanych (i również tych mniej znanych) marek wymyślają coraz to nowe i bardziej innowacyjne kolekcje ubrań, buty i gadżety. Dziś zajmiemy się jednym z nich – latarką czołową.

Dlaczego latarka czołowa to bardzo ważne akcesorium dla biegacza?
Dla tych, których nie ma żadnych granic, jeśli chodzi o bieganie – czyli mogą biegać w dzień i w nocy, w upał i mróz, przez cały rok i po każdym podłożu – czołówka jest przedmiotem wręcz obowiązkowym. Pierwotnie czołówka jest dedykowana właśnie biegaczom, chociaż z powodzeniem używają jej miłośnicy wielu innych dyscyplin sportowych, choćby rowerzyści. Dzięki odpowiedniemu doświetleniu podłoża, mamy możliwość trenowania niezależnie od zastałych warunków, co jest niezwykłym komfortem dla osób zapracowanych, które mają możliwość trenowania albo bladym świtem, albo ciemną nocą. Dzięki czołówce mamy wolność decyzji!

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Dzięki czołówce jesteś szybciej widoczny na drodze, więc wzrasta Twój poziom bezpieczeństwa.

Jakim typem biegacza jesteś?
Zastanów się, jakim typem biegacza jesteś zanim dokonasz zakupu czołówki. Dzięki temu możesz wybrać czołówkę, która będzie dla Ciebie najlepsza – bo biegając amatorsko po bieżniach nie potrzebujesz wytrzymałego sprzętu z mocnym światłem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze czołówki?
Po pierwsze, jednym z ważniejszych elementów jest waga latarki czołowej. Umówmy się, że potrzebujemy przede wszystkim jakościowego sprzętu, a nie modnego gadżetu. Producenci często przesadzają z ilością dodatków i ulepszeń, które w gruncie rzeczy przeszkadzają, a nie pomagają. Kieruj się zatem prostą zasadą – na czym chcesz być skupiony – na treningu czy na tym, jak wyglądasz i co masz na głowie? Przekłada się to też na cenę, modele lekkie, kompaktowe są tańsze. Polecamy również modele, które mają baterie zlokalizowane z tyłu.
Po drugie, sposób mocowania. Latarka czołowa nie może ograniczać Twojej swobody ruchów ani prędkości, z jaką zwykłeś biegać. Nie ważne, czy wolisz sprint od interwałów, powinno Ci byś wygodnie. Znowu tutaj chodzi o skupienie. Dlatego lepiej przymierzyć czołówkę kilka razy, niż potem wymieniać ją w nieskończoność. Dobre mocowanie to mocowanie solidne, komfortowe i wykonane z dobrej jakości materiałów.
Trzeci parametr jest bardzo indywidualny. Chodzi o moc lampki. Najlepiej skonsultuj się ze sprzedawcą, jaka moc będzie dla Ciebie odpowiednia lub poczytaj o tym na forach internetowych.