Jeśli uwielbiasz jazdę na rowerze, na pewno zainteresuje Cię nasza dzisiejsza propozycja. Czeskie Karkonosze oferuję wygodne szlaki dla rowerzystów! Może warto odwiedzić naszych sąsiadów, którzy mogą pochwalić się piękną naturą, dzikimi jarami, wodospadami, wspaniałymi rezerwatami przyrody i dzikimi końmi!
Czeskie Karkonosze najlepsze na wycieczkę całą rodziną
Czechy uwielbiają rowerzystów, więc cyklicznie wprowadzają dla nich kolejne udogodnienia. Na przykład od września ubiegłego roku w Czechach zaczęły kursować autobusy, zwane cyklobusami, które służą do przewozu rowerów! Dzięki temu w wygodny sposób dostaniemy się np. na Czarną Górę, a droga wiedzie przez Janskie Łaźnie, w których możemy odpocząć w leczniczych gorących źródłach. Miejsca starczy dla każdego, bo źródeł mają około 30!
Najfajniejsze trasy rowerowe
Jedną z częściej uczęszczanych tras w Czeskich Karkonoszach jest ścieżka wiodąca od Szpindlerowego Młynu do Łabskiego Dołu. Ma osiem kilometrów długości i jest wyłożona asfaltem, a wiedzie niebieskim szlakiem turystycznym do początku kotliny Łabski Dół, które uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach. Dla miłośników fotografii krajobrazowej na pewno będzie to idealna miejscówka do robienia niezapomnianych zdjęć.
Trasa do wodospadu
Ta krótka, bo tylko trzykilometrowa trasa asfaltowa (nr 2 A), zaczyna się w Harrachovie przy Muzeum Szkła (do którego również warto wstąpić) i wiedzie do pięknego Wodospadu Mumlavskiego, usytuowanego na rzece Mumlava. Trasa ta zaliczana jest do najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego! Niedaleko wodospadu jest również schronisko oraz leśniczówka.
Vrchlabi – Lanov
Kolejną krótką, bo tylko dwukilometrową trasą rowerową, mierzącą szerokość dwa metry, jest szlak prowadzący z Vrchlabi na Trutnov. Jest to trasa idealna dla rodzinnych wycieczek rowerowych, nawet z małymi dziećmi. Można tu spotkać również wielu rolkarzy. Na trasie występują minimalne wzniesienia, a podgórska gmina Lanov położona jest na 462 m n.p.m. – możemy podziwiać duży kamieniołom wapienny powstały pod koniec XVIII wieku. Dla miłośników lotów, istnieje możliwość wykupienia lotu widokowego z miejscowego lotniska i podziwianie Karkonoszy z ptasiej perspektywy. Świetna atrakcja dla całej rodziny.
Można wypocząć
Do Czech mamy niedaleko, więc warto wybrać się tutaj z całą rodziną i bliskimi. Czesi mają ceny podobne, a czasem nawet niższe od naszych, więc budżet nie powinien zbytnio ucierpieć. Co więcej, jeśli zmęczy nas rowerowe szaleństwo, zawsze możemy wybrać się na zwiedzanie pięknych czeskich miasteczek, niekoniecznie Pragi!